• O nas

•

Publiczne Przedszkole nr 12 z Oddziałem Integracyjnym  wyróżnia się  nowoczesną   i  estetyczną   infrastrukturą  oraz przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych.  W  budynku  funkcjonuje   winda  i toalety    dla niepełnosprawnych.  Sale  zabaw są jasne, przestronne  i kolorowe z bogatą bazą  dydaktyczną.  Dla   bezpieczeństwa   budynek   zaopatrzony  jest  w  wideofony  w   każdej   sali  i  monitoring    przy    wejściu    oraz   system  alarmowy   i   przeciwpożarowy, co dodatkowo podnosi atrakcyjność naszej placówki.

Nowy budynek umiejscowiony na obrzeżach miasta z dala od zgiełku, po przebudowie rozpoczął swoją działalność w lipcu 2011 roku. Atutem jest duży zacieniony ogród z zapleczem sprzętów do zabaw terenowych w którym przez cały rok organizujemy zajęcia i zabawy plenerowe.

Jesteśmy nowoczesnym przedszkolem z miłą, domową atmosferą, otwartym na potrzeby środowiska. Wyrównujemy szanse edukacyjne   i wychowawcze dzieci szczególnie tego potrzebujących. Jeden z oddziałów jest grupą integracyjną. Zatrudniamy psychologa i logopedę. Wszystkie dzieci uczą się języka angielskiego. Posiadamy szeroką ofertę bezpłatnych kółek zainteresowań: taneczne, teatralne, origami, zumba, poznawczo – twórcze.  Oprócz realizacji celów podstawy programowej prowadzimy również innowacyjne zajęcia z  dogoterapii  i  podstaw  ruchu drogowego.  Przedszkole współpracuje    z placówkami zagranicznymi: przedszkolami w Republice Czeskiej i w Niemczech.  Posiadamy  również Certyfikaty: Amnesty International, Przedszkole z Pasją, Bezpieczne Przedszkole, Radosne Przedszkole, Wiarygodne Przedszkole, Międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga, certyfikat profilaktyki jamy ustnej Swiss Contribution , realizujemy międzynarodowe        i krajowe programy profilaktyczno – wychowawcze. Posiadamy własny projekt edukacyjny "Poznajemy wybrane kraje UE". Uczestniczymy w licznych turniejach i konkursach oraz sami jesteśmy organizatorami wielu konkursów       i przeglądów. Jesteśmy współorganizatorem projektu edukacyjnego „Podróże Okruszków”. Współpracujemy z licznymi instytucjami   m.in. Policją, Strażą Miejską, Biblioteką Publiczną, Szkołą Muzyczną w Jastrzębiu – Zdroju, szkoła tańca „Eksplozja tańca” i innymi.

Będąc prężnie rozwijającą się instytucją oświatową,  współorganizowaliśmy kilka ogólnopolskich konferencji metodycznych oraz jesteśmy współzałożycielem jedynego w mieście Uniwersytetu Przedszkolaka.

Wysoce wykształcona kadra pedagogiczna ustawiczne podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach  i  studiach  podyplomowych, a  Rada Rodziców aktywnie uczestniczy w życiu przedszkola.

Jednakże, oferując różnego rodzaju zajęcia, najważniejsze dla nas jest,  aby dzieci czuły się szczęśliwe, bezpieczne i docenione.