• Vive la France! - tydzień francuski w naszym przedszkolu (11-15.12.2023)

• Francja to kolejny kraj, który nasze przedszkolaki miały okazję poznać w ramach projektu edukacyjnego ,,Razem z Azorkiem poznajemy wybrane kraje Unii Europejskiej”. Tydzień francuski rozpoczął się od poznania symboli narodowych Francji- flagi oraz hymnu. Przedszkolaki nauczyły się także wskazywania na mapie stolicy Francji oraz wypowiadania podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku francuskim. We wtorek poznaliśmy wybrane zabytki Francji - Wieżę Eiffla, Luwr, Katedrę Notre-Dame oraz Łuk Triumfalny, a także wybitne postacie z dziedziny polityki, muzyki, sztuki, kultury i sportu. W środę odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem z Francji - panem Matthieu Dhumerelle, który opowiedział nam ciekawostki o swoim kraju. Dzieci były zachwycone! W czwartek przedszkolaki miały okazję przygotować croissanty (rogaliki z ciasta francuskiego), które z apetytem zjadły na podwieczorek, a także poczęstowały rodziców. Ostatniego dnia naszego francuskiego tygodnia, dzieci poznały wybrane bajki Charles’a Perrault oraz miały okazję pobawić się w teatr.

• "Obudź w sobie Anioła" - Dzień Piżamy

• Po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Piżamy". 30 listopada wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola, w akcie solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, przyszli do przedszkola w niecodziennych strojach. Podczas zajęć dzieci poznały magiczne miejsce "Mogwart - mogę i jestem tego wart" gdzie uczyły się o sympatii, przyjaźni, empatii do drugiego człowieka oraz zwierząt oraz jak cieszyć się z tego co mamy. Podczas całego wydarzenia udało nam się uzbierać 610zł, które zasiliły zbiórkę fundacji "Gdy Liczy się Czas". Bardzo dziękujemy Państwu za wsparcie tej inicjatywy <3