• „Za Zielonymi Drzwiami”- edukacja leśna i outdoorowa – kontynuacja projektu autorskiego z poprzedniego roku , doposażenie placówki – ogrodu w niezbędne sprzęty.

• Do osiągnięcia naszych celów edukacyjnych bardzo potrzebowaliśmy wsparcia finansowego Fundacji JSW, Urzędu Miasta oraz Rady Rodziców naszego przedszkola by rozwijać potrzeby dzieci, ich mocne i słabe strony.

FUNDACJA JSW –   25 000,00 ZŁ

RADA RODZICÓW – 1 700,00 ZŁ

URZĄD MIASTA –     2 500,00 ZŁ

Dziękujemy :)

​​​​​​​

Zakupiony sprzęt do ogrodu,   służy wszystkim dzieciom przyjętym do naszego przedszkola – około 140 dzieci. Wśród najmłodszych można zauważyć coraz większy problem w zakresie rozwoju ruchowego – (słabe napięcie mięśniowe, wada postawy, otyłość) dlatego  postawiliśmy na ruch w naszej placówce. Wprowadziliśmy edukację leśną - outdoorową, polegającą na realizacji treści podstawy programowej  w ogrodzie przedszkolnym aby wyjść naprzeciw potrzebom dzieci, ale też zadbać o ich zdrowie fizyczne a zarazem psychiczne. Otrzymana darowizna przyczyniła się także do wspierania rozwoju dzieci niepełnosprawnych, ich integracji z rówieśnikami a także do unowocześnienia i uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego oraz oferty zajęć w naszym przedszkolu.

• Projekt „Za Zielonymi Drzwiami”- edukacja leśna i outdoorowa

• Otrzymana darowizna pozwala  nam uatrakcyjnić  realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego (edukacja outdoorowa w ogrodzie przedszkolnym). Dzięki zakupionym sprzętom możliwy jest wszechstronny rozwój dziecięcych umiejętności, takich jak: sprawność fizyczna, motoryka mała i duża, kreatywność, wyobraźnia, umiejętności społeczne (integracja z rówieśnikami), rozwój umiejętności matematycznych i nauki pisania a także pokonywanie przez dzieci swoich ograniczeń.