• "Szkoła pamięta"

• „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasze przedszkole już po raz piąty bierze udział w tej akcji, w ramach jej między innymi  dzieci zostały zapoznane z lokalnymi bohaterami a także były na cmentarzu, aby posprzątać groby i uczcić pamięć naszych lokalnych bohaterów przy pomniku

• „Szkoła pamięta”

• Już po raz piąty  bierzemy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.  Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

• Program powszechnej dwujęzyczności

•  W naszym przedszkolu  jest realizowana innowacja pedagogiczna z wykorzystaniem materiałów Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności, pt.: "Dwujęzyczne Dzieci", autorstwa Clarie Selby.

Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muczyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Wszystko zostało metodycznie zaplanowane od urodzenia aż do szóstego roku życia. Specjalnie przygotowane dwie serie edukacyjne: "Baby Beetles" (wiek 0-4), "Tom and Keri" (wiek 3-6) w formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań.

Dzieciom, Nauczycielom oraz Rodzicom życzymy wielu sukcesów i radości płynącej z efektów wspólnej pracy.

• Światowy Dzień Zwierząt

• Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z okazji tego święta nasze kochane Pupile odwiedziły nas w przedszkolu, a przez najbliższe dni zbieramy karmę, koce, ręczniki, środki czystości dla zwierząt, zabawki itp.- wszystkie rzeczy zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu- Zdroju.

Dzień ten powinien zwrócić naszą uwagę na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• We wtorek 3 października nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Policjant opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy Panu policjantowi za wspaniałą prelekcję.

• Żyjemy zdrowo na sportowo! - Europejski Tydzień Sportu

• W naszym przedszkolu dbamy o to, żeby być #BEACTIVE! Dlatego też po raz kolejny uczestniczyliśmy w Europejskim Tygodniu Sportu. Naszym celem jest rozbudzanie zainteresowania sportem u dzieci, zachęcanie do różnorodnej aktywności ruchowej oraz poznanie różnych dyscyplin sportowych. Dlatego też przez 5 dni nasze przedszkolaki uczestniczyły w różnych aktywnościach sportowych — spacerach, zawodach, gimnastyce, tańcu oraz poznawały korzyści płynące ze zdrowego trybu życia!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka".

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09. w środę kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji - wyjazd do sali zabaw, wyjście na lody czy  pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie. Dzieci zostały także zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Z tej okazji złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!