• III miejsce w Kampanii Rowerowy Maj 2023!

• Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Kampanii Rowerowy Maj, organizowanej przez Miasto Gdańsk i Miasto Jastrzębie- Zdrój. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieciaków, rodziców oraz pracowników przedszkola udało nam się zająć III miejsce wśród przedszkoli w Jastrzębiu-Zdroju! Bardzo dziękujemy oraz gratulujemy!

Wyniki konkursu w naszym przedszkolu

Grupy z największą liczbą przejazdów:

I miejsce - grupa BIEDRONKI

II miejsce - grupa MOTYLKI

III miejsce - grupa ŻABKI

Przedszkolaki z największą liczbą przejazdów:

I miejsce - Tomasz Czekajło, Mateusz Mazur (grupa MISIE), Hanna Jałowiczor (grupa JEŻYKI), Marcelina Pałasz (grupa BIEDRONKI), Igor Wichary (grupa ŻABKI), Maksymilian Gałuszka (grupa SÓWKI)

II miejsce - Piotr Lebioda, Gabriel Fuchs, Marcel Nalik, Nela Buba (grupa BIEDRONKI), Damian Szmuk, Paweł Omozik (grupa MOTYLKI), Judyta Stykowska (grupa SÓWKI), Hubert Kula (grupa ŻABKI)

III miejsce - Franciszek Szczotka (grupa MISIE), Marcel Matuszczyk, Amelia Sierny, Kinga Korczyńska, Hubert Potyrak, Marcel Potyrak (grupa BIEDRONKI), Artur Jarzyna (grupa MOTYLKI)

Gratulujemy wszystkim laureatom!!!

• 70- lecie Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy

• 7 czerwca Szkoła Podstawowa nr 17 im. Jana Brzechwy obchodziła swoje 70-lecie. Z dumą ogłaszamy, że nasze Przedszkole również uczestniczyło w tym wydarzeniu. Najstarsze Przedszkolaki wraz z 8 klasistami zatańczyli poloneza, czym otworzyli uroczystość. Pogoda oraz goście dopisali, były przepiękne występy uczniów oraz gości. Całej Społeczności Ruptawskiej Szkoły życzymy dalszych sukcesów :)

• 60 minut sportu dla 60-lecia Jastrzębia-Zdroju

• Dziś po raz kolejny świętowaliśmy urodziny naszego kochanego miasta. Nasza akcja "60 minut sportu dla 60-lecia Jastrzębia-Zdroju" przebiegła z fantastycznym trenerem - p. Adrianem oraz innymi zabawami, konkurencjami i tańcami.

• FESTYN RODZINNY

• Dnia 4 czerwca odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców naszego przedszkola :) Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu :) Na festyn przybyły dzieci ze swoimi rodzinami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, malowanie twarzy, czy spotkanie z Alpakami :) Nie zabrakło także stoiska z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie. Były również stoiska z popcornem, lodami czy kiełbaskami z grilla, które serwowali tatusiowie. Największymi gwiazdami festynu były oczywiście nasze Przedszkolaki, które z okazji Dnia Rodziny zaprezentowały piękne układy taneczne oraz zaśpiewały dla swoich Rodziców piosenkę :) Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas:)

• Dzień Dziecka

• Dziś mamy najważniejsze święto- Dzień Dziecka! Z tej okazji wszytskie Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Rud, gdzie jeździły kolejką wąskotorową a następnie przejechały do Leboszowic. Tam czekał na nas przepyszny obiadek- kiełbaski z grilla, ogromny plac zabaw, zajęcia z ekologii i leśnikiem. Dzieci przypomnuiały sobie zasady segregowania śmieci oraz sadziły drzewko. Dzień był bardzo przyjemny i pełen atrakcji.