• 60 zadań z okazji 60lat Miasta Jastrzębie-Zdrój

• 22 maja - całe nasze przedszkole wzięło udział w Podchodach – 60 zadań z okazji 60lat Miasta Jastrzębie-Zdrój. Dzieci ze wszystkich grup wybrały się na poszukiwanie zadań rozmieszczonych na terenie wokół przedszkola. Dzieci z wielką ciekawościa poszukiwały ukrytych zadań. Wszyscy doskonale się bawili.

• "Śpiewamy dla Jastrzębia"

• Grupa Żabki wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Muzycznym pt.:”Śpiewamy dla Jastrzębia”. Dzieci nauczyły się autorskiego tekstu piosenki, napisanego przez p. Bożenę i zaśpiewały go do znanej melodii piosenki.

• Wycieczka do Schroniska dla zwierząt

• Podczas październikowej zbióki organizowanej w naszym przedszkolu najwięcej artykułów dla zwierząt ze schroniska uzbierały grupy Biedronki oraz Żabki. W nagrodę 17 maja 2023r obie grupy udały się na wycieczkę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci z zainteresoowaniem słuchały jak Pan Marek opowiada im o pracy w schronisku oraz przebywających tam zwierzętach.

• FESTIWAL MOWY

• W dniu 18 maja w Domu Zdrojowym odbył się "FASTIWAL MOWY" organizowany przez Publiczną Poradnię Pedagogiczno- Psychologiczną Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Naszą placówkę reprezentowały :   Maja Lasota ( grupa Motylki) ; Judytka Stykowska ( grupa Sówki) ; Zosia Gojowy ( grupa Żabki). Dziewczynki recytowały trudne w wymowie wiersze, wymagające niezłej gimnastyki języka. GRATULUJEMY pięknej wymowy.!!

• Tydzień biblioteki

• W dniach 08-12.05.2023r. nasza biblioteka z sąsiedztwa zorganizowała "Tydzień biblioteki" dlatego niektóre grupy wybrały się z odwiedzinami do niej. Przedszkolaki mogły zapoznać się z wyglądem i funkcjonowaniem tej instytucji a przede wszytskim zobaczyć ile fajnych książek jest na półce do wypożyczenia.

• Festiwal Radości - wspomnień czar!

• Dziś - 10.05.2023r. Dzieci z grupy "Motylki" reprezentowały nasze przedszkole na Festiwalu Radości - wspomnień czar. "Motylki" wystąpiły z tańcem pt." Przedszkolny rock'n'roll". To był wspaniały występ.