• „Przegląd Pieśni Patriotycznej”

          • 8 listopada 2019 roku odbył się w naszym przedszkolu „ Przegląd Pieśni Patriotycznej”.

            Celem przeglądu było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych, uświadomienie ich roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości Polaka. 

            Wspierając wychowanie patriotyczne młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcamy do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenia naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

            Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały galowe stroje, biało - czerwone rozety i polskie flagi. 

          • „Szkoła do hymnu” – zapraszamy do udziału w akcji

          • Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

             11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.

            Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu”

            Placówki, które chcą włączyć się w akcję „Szkoła do hymnu”, powinny w piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 zorganizować wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

            Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom. Zachęcamy również do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

            Szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne

             W ubiegłym roku w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą, którzy 9 listopada o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali polski hymn narodowy. Otrzymaliśmy wiele zdjęć i filmów dokumentujących to radosne świętowanie. Mamy nadzieję, że w tym roku inicjatywa spotka się z podobnym zainteresowaniem.

            Bądźmy razem w tym dniu!

            Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

          • Akcja   "Zbiórka karmy i koców dla zwierząt"

          • W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W naszym przedszkolu chcieliśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Naszym mieście przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli.

            W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla Schroniska w Jastrzębiu - Zdroju . Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Wioletta Koralewska oraz Weronika Fedrizzi-Grabska. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

          • „Szkoła Pamięta” – dziękujemy za udział w akcji!

          • Prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół przyłączyło się do akcji MEN „Szkoła pamięta” zaplanowanej na 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

            Nasze Przedszkolaki również przyłączyły się do akcji "Szkoła Pamięta" i zapaliły znicze przy obelisku upamiętniającym bohaterów walczących o wolną Polskę.

            W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty. W akcję włączył się Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, który wraz z kadrą pedagogiczną oraz uczniami warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 92 odwiedził groby polskich bohaterów na Powązkach. 

            – Dziękuję dyrektorom, nauczycielom, uczniom z polskich szkół, że przyłączyli się do akcji „Szkoła pamięta”. To hołd oddany naszym bohaterom, którzy ginęli, byli mordowani za wolną Polskę. Warto byśmy o nich pamiętali – powiedział minister Dariusz Piontkowski. 

            Szef MEN zaznaczył że chciałby, aby szkoły w kolejnych latach, tuż przed 1 listopada angażowały się w działania upamiętniające ważne postacie i wydarzenia z naszej historii. 

            Minister edukacji, uczniowie warszawskiej szkoły podstawowej oraz przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach polskich bohaterów na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Następnie uczniowie wraz ministrem Dariuszem Piontkowski obejrzeli wystawę plenerową IPN „Dowody zbrodni” w kwaterze Ł i wysłuchali wykładu „Łączka” – Lekcja historii.

             W całym kraju do akcji MEN „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli z ponad 11 tys. szkół (11 208). Największą popularnością inicjatywa cieszyła się wśród uczniów: Mazowsza (prawie 200 tys. uczniów z 1496 szkół), Wielkopolski (150 tys. uczniów z 1246 szkół), Pomorza (100 tys. uczniów z 753 szkół) i Podkarpacia (76 tys. uczniów z 726 szkół). 

            Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

        •  PRZEDSZKOLE W RUCHU
          • PRZEDSZKOLE W RUCHU

          • 27 WRZESNIA OBCHODZILIŚMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

            DZIEŃ SPORTU

             

            W zdrowym ciele zdrowy duch,

            tak dziś ćwiczy mały zuch

             

            Niech komputer idzie spać,

            ja dziś idę w piłkę grać.