Życzenia Świąteczne
Koronowirus - Masz tę moc! #ZostańWDomu
Zabawy twórcze - Wielkanoc
#BĘDZIE DOBRZE
Ludzie na całym świecie przeżywają wyjątkowy - trudny czas.
Tu, w Polsce, również lękamy się o nasze zdrowie i przyszłość. Dlatego, łącząc się z dzieciakami na całym świecie - które podobnie jak my, muszą ten czas przeczekać w domach, chcemy zaprosić Was do działania, które wyzwoli w nas mnóstwo pozytywnych emocji. 3 kwietnia - pokolorujcie z nami tęczę i pokażcie ją innym. Niech doda nam i innym otuchy - niech kolory tęczy przykryją szarzyznę trosk i lęku. #będzie_dobrze #wszystko_się_ułoży
Tęcza od zawsze kojarzy się dzieciom z radością. Sami też pamiętamy wyrazy zachwytu i nawoływanie osób w naszym otoczeniu, gdy tylko spostrzegliśmy tęczę. Dzielmy się tą radością! Dzieciaki w różnych miejscach świata wywieszają swoją tęczę w oknach domów. Ale rysunki można też spotkać na bramach do szpitali, szkół, sklepach i w innych miejscach. Przekaz jest jeden - #będzie_dobrze.
3 kwietnia włączcie się z nami w tę akcję i bądźcie z nami!
Namalujcie tęczę .#siedzę_na_chacie #zostań_w_domu #bohaterowie_trzymają_się_razem
Lista dzieci przyjętych do Przedszkola
Dziecięce lęki i niepokoje w okresie pandemii.
Psycholog Bogusława Nidecka
Drodzy rodzice.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów docierają do nas coraz bardziej wstrząsające informacje na temat rozwoju pandemii koranowirusa w Polsce i na świecie. Jest to sytuacja, która niewątpliwie budzi w nas wiele wątpliwości i lęków związanych zarówno z kwestiami zdrowotnymi jak i egzystencjalno-bytowymi.
W sytuacji tej nie da się posługiwać tylko i wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Od kilku tygodni wszyscy doświadczamy emocji których nigdy wcześniej nie odczuwaliśmy. Jako dorośli musimy się zatem przyznać przed sobą, że się boimy, że nie mamy wpływu na tę sytuację i że w zasadzie nie istnieją skuteczne środki, które by te lęki wyeliminowały.
Dzieci są z natury bacznymi obserwatorami tego co dzieje się w ich otoczeniu, niestety treści które do nich docierają budzą w nich samych wiele obaw. Nasi najmłodsi nie przeżywają strachu wywołanego faktem pojawienia się nieznanego dotąd wirusa, bo jest to dla nich dosyć abstrakcyjne pojęcie, dzieci reagują lękiem na panikę w świecie dorosłych. Niektóre dzieci głośno mówią o strachu, inne przeżywają go w sobie, jeszcze inne wyładowują go poprzez nadruchliwość czy agresywne zachowanie wobec najbliższych.
Jak zatem możemy pomóc dziecku:
Nie należy bagatelizować czy obśmiewać obaw dziecka. Warto nazywać uczucie które przeżywa dziecko: „ Boisz się o swoje zdrowie…, „jesteś zmartwiony bo usłyszałeś, że wirus może zagrażać twojej babci, czy dziadkowi …”oraz podać informacje o tym jak się bronimy przed zachorowaniem (mycie rąk, pozostanie w domu, opieka nad osobami starszymi, by nie wychodziły itp.). Ważne jest powtarzanie przy dziecku, że sobie poradzimy z epidemią, że Polacy stosują się do wprowadzonych zasad „narodowej kwarantanny” i zostają w domu (a przecież wirus nie ma nóg on potrzebuje człowieka by się przemieścić). Nie chodzi o to, że rodzic ma udzielić naukowej i konkretnej odpowiedzi on ma zająć się emocjami swojego dziecka. Jeśli dziecko często wraca do tematu możemy chwilowo odwrócić jego uwagę jakąś zabawą czy inna atrakcją, ale jeśli dalej będzie pytało, odwołujemy się po raz kolejny do stosowanych przez społeczeństwo zasad bezpieczeństwa.
Należy zapewnić najmłodszych, że choroba Covid-19 przebiega na ogół łagodnie, szczególnie u dzieci i młodzieży a wiele jej objawów można leczyć.
Dobrze jest także ustalić co dziecko już wie bądź co ostatnio usłyszało na temat epidemii i samego wirusa gdyż w mediach krąży wiele nieprawdziwych informacji na ten temat dlatego warto sprawdzić, co dziecko uważa za prawdę. Jeżeli mały człowiek uzna że prawdziwe jest coś, co usłyszało wcześniej np. w telewizji i połączy to z nowymi informacjami od rodzica może wytworzyć się u niego poczucie, że jest oszukiwany (niestety przez najbliższych), co dodatkowo wzmoże jego lęki i podważy autentyczność niesionej przez nas pomocy.
Warto ograniczyć oglądanie wiadomości w obecności dziecka w celu zminimalizowania dopływ „lękotwórczej informacji” .Nie chodzi tutaj o to by dziecko nie miało świadomości tego co się dzieje, tylko lepiej samemu przekazywać dziecku wiedzę z tego zakresu używając odpowiedniego słownictwa dopasowanego do jego możliwości rozwojowych.
Dzieciom należy pozwolić na smutek który wiąże się z ogólną sytuacją, ale też z tym, że zamknięto placówki edukacyjne oraz inne ośrodki prowadzące zajęcia dodatkowe, w których dzieci uczestniczyły na co dzień. W tym przypadku również warto nazywać uczucia tęsknoty, smutku….. Można także w porozumieniu z innymi rodzicami pozwolić na krótki kontakt telefoniczny lub video rozmowę np. na messengerze z kolegą/ koleżanką z przedszkola.
Dzieci potrzebują stałości i przewidywalności tego co ich czeka dlatego w tym okresie który przynosi całemu społeczeństwu wiele niepewności szczególnie ważne z punktu widzenia potrzeb dziecka jest opracowanie stałego harmonogramu życia domowego, obejmującego zarówno czas na zabawę, obowiązki domowe, wykonywanie zadań przekazanych przez wychowawców oraz możliwość kontaktu telefonicznego z najbliższymi od których w wyniku powstałej sytuacji jest odizolowane np.: dziadkami.
Pamiętajmy, że empatia, wsparcie, nasza obecność oraz odpowiednia wiedza jest tym co możemy dać swoim najbliższym w tym trudnym czasie.
Żabki - 6 latki: Strona główna: Witaj Wiosno
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żabki - 6 latki: Strona główna: Witaj Wiosno.
16Zapraszam Was do udziału w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE CZYTELNICZYM "MAGICZNA MOC BAJEK" CZYLI RODZINNA PODRÓŻ DO ŚWIATA WARTOŚCI I DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI.
23 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.
Z tej okazji wykonajmy w domu "Zaczarowaną zakłądkę" w ramach projektu "Magiczna moc bajek" po powrocie do przedszkola wyślę je do organizatora projetku :) p.Monika
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu już 2 kwietnia
Możecie zrobić tak niewiele, a zarazem wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i zaświecić na niebiesko. Bądźcie z nami! :)
#Razemnaniebiesko
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
Szanowni Państwo.
Informuję, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju,
w okresie od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zajęcia zostały zawieszone.Jednocześnie pragnę poinformować, że w okresie od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. pracownicy pedagogiczni będą udzielali porad i konsultacji za pośrednictwem e-mail
w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz telefonicznie w godzinach od 8.00 do 12.00 (w tym okresie obowiązuje nr tel. 517852457).Zachęcam do korespondencji mailowej:
Dyrektor: poczta@ppp.jastrzebie.pl
Wicedyrektor: jnamielska@ppp.jastrzebie.pl
Sekretariat: poczta@ppp.jastrzebie.pl, aledniowska@ppp.jastrzebie.pl
Psycholog (dział przedszkolny): psycholog-PP@ppp.jastrzebie.pl
Psycholog (dział szkolny): psycholog-SP@ppp.jastrzebie.pl
Psycholog (dział młodzieżowy): psycholog-mlodziez@ppp.jastrzebie.pl
Pedagog (dział szkolny): pedagog-SP@ppp.jastrzebie.pl
Pedagog (dział młodzieżowy): pedagog-mlodziez@ppp.jastrzebie.pl
Logopeda: logopeda@ppp.jastrzebie.plSekretariat Poradni obsługuje petentów telefonicznie (nr tel. 324717878) oraz w szczególnych przypadkach osobiście, wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu wizyty.
Sekretariat pracuje w godzinach od 7.30 do 15.30.Remigiusz Skubis
dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Jastrzębiu-Zdroju
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy
Zawieszenie zajęć w żłobkach, przedszkolach i szkołach
#Koronawirus: Zawieszenie zajęć w żłobkach, przedszkolach i szkołach
11.03.2020
Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa została podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. W placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12-25 marca nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne.
Co musisz wiedzieć o koronawirusie
Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.
800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
Wizyta Św. Mikołaja na Kresach
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta Św. Mikołaja na Kresach.
W listopadzie zeszłego roku nasze przedszkole brało udział w akcji "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach". Akcja była oparta na idei charytatywnej i patriotycznej,polegała na zbiórce artykułów szkolnych, żywnościowych, słodyczy i maskotek dla polskich dzieci mieszkających na Kresach Wschodnich. Uroczyste podsumowanie tego wydarzenia odbyło się 18.02.2020 roku w siedzbie Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowice" w Katowicach. Miało ono na celu złożenie podziękowań za szczere i wielkie serca dyrektorów, nauczycieli i polskich dzieci wraz z ich rodzinami wobec rodaków mieszkających poza granicami naszej Ojczyzny.
A o to kilka fotografii z tego wydarzenia.
Żabki - dzień Babci i Dziadka
Bal karnawałowy 2020
REKRUTACJA 2020/2021
REKRUTACJA INTERNETOWA DO PRZEDSZKOLI ROZPOCZYNA SIĘ 17.02.2020 DO 06.03.2020 ( 15 DNI) . CAŁY HARMONOGRAM I TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU JAK RÓWNIEŻ NA TABLICY INFORMACYJNEJ W NASZEJ PLACÓWCE. ZAPRASZAMY.
rekrutacja_2020.pdf
Życzenia dla Babci i Dziadka
ŻYCZENIA
SZLACHETNA PACZKA
Dzięki PAŃSTWU Pani Sylwia i Maja dostały wszystko to, o co prosiły. Udało się zebrać aż 18 kartonów z prezentami. Maja w podziękowaniu własnoręcznie zrobiła i podarowała świąteczną laurkę :)
4
MIKOŁAJKOWY KONKURS PIOSENEK
5.12.2019 r. W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDBYŁ SIĘ "MIKOŁAJKOWY KONKURS PIOSENEK I WIERSZYKÓW". DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP ZAPREZENTOWAŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI ŚPIEWANIA I RECYTOWANIA. NAGRODY DLA DZIECI ZOSTAŁY UFUNDOWANE PRZEZ RADĘ SOŁECKĄ W RUPTAWIE. BARDZO DZIĘKUJEMY.
2
Archiwum Aktualności