• "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA"

• Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy wszystkich   do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

#straznicylasow

• WYCIECZKA

• 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszyscy razem pojechaliśmy na wycieczkę do "Dzidzi Wioski" w Wilczy k.Gliwic. To wspaniałe miejsce, gdzie dzieci miały możliwość skorzystać z różnych atrakcji  m.inn. były warsztaty z panem leśniczym, z panem strażakiem i  warsztay n.t. hodowli zwiertząt gospodarskich. Odbyły się także zawody sportowe - wyścigi z przeszkodami i mecz piłki nożnej. Dzieci nauczycły się puszczać duże bańki mydlane, doić krowę (sztuczną), wykonywać plakietki - przypinki. Na koniec było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, które potem zjedliśmy z apetytem. Wycieczka się udala - dzieci wróciły szczęśliwe!