• Święto Pieczonego Ziemniaka

• Pierwszy Dzień Jesieni powitaliśmy Świętem Pieczonego Ziemniaka! W naszym ogródku przedszkolnym w tym dniu było bardzo wesoło! Dzieci spędziły dzień z  wieloma atrakcjami z ziemniakiem w roli głównej tj. - stempelki z ziemniaka, poszukiwania ukrytych w ogródku ziemniaków, zawody sportowe z ziemniakami oraz najciekszawszy moment - Pieczenie Ziemniaków w ognisku, a następnie konsumpcja tych ziemniaczków i zupki ziemniaczanej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii przedszkola, link poniżej.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września - to dzień ważny dla wszystkich Przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09. we wtorek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• DZIEŃ KROPKI

• Wszystko zaczęło się od autora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka”. Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie…” Peter H. Reynolds stworzył bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. A kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł… Kropka z książeczki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest on obchodzony 15 września od 2008 roku. Tego dnia organizowanych jest wiele działań które pomagają dzieciom uwierzyć w siebie, odkrywać swoje talenty, mocne strony i odważnie je prezentować.

Jest to bardzo wesoły dzień w naszym przedszkolu, dzieci nie tylko poznają historię małej dziewczynki, ale prezentują swoje talenty. Towarzyszy temu wspaniała zabawa :)

• Sportowe Przedszkolaki!

• Wszystkie dzieci, te małe oraz duże, uczęszczające do naszego przedszkola, dobrze wiedzą, że aby zdrowym być, trzeba ruszać się! Razem ze swoimi Paniami uczciły Jubileuszową X. edycję Narodowego Dnia Sportu.

W poniedziałek 19 września odbył się Przedszkolny Dzień Sportu! Tego dnia przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkurencjach oraz zajęciach sportowych. Zarówno maluchy jak i starszaki rozpoczęli obchody od wspólnej rozgrzewki do muzyki! Następnie pod opieką swoich Pań dzieci z grupy Misie oraz Biedronki miały okazję pokonać tor przeszków. Natomiast dzieci z grupy Motylki, Żabki oraz Sówki wzięły udział w zawodach sportowych. Na koniec pani dyrektor wręczyła dyplomy dla wytrwałych sportowców - w tym dniu wszyscy byli zwycięzcami!

• 16 WRZEŚNIA 2022  NASZA PLACÓWKA BRAŁA UDZIAŁ W AKCJI  „SPRZĄTANIE  ŚWIATA”

•

Jak sama nazwa mówi „Sprzątania Świata” [z ang. Clean Up the World]  globalna, ekologiczna międzynarodowa akcja, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Akcja ta znana jest na całej kuli ziemskiej dlatego też każdy z nas zapytany o sprzątanie świata, nie tylko wie, o co chodzi, ale sam zapewne brał udział.

• Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023

• "Świat przedszkola jest radosny od jesieni aż do wiosny.       Z radością dziś obwieszczamy, że rok szkolny zaczynamy!"

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów! Szczególnie gorąco witamy nowych wychowanków, którzy po raz pierwszy przestąpią progi naszego przedszkola.

W nowym roku (przed)szkolnym życzymy najmłodszym wspaniałych przygód, nowych przyjaźni oraz radości z odkrywania świata, a rodzicom i opiekunom pociechy z sukcesów i rozwoju dzieci!